Dostawczak dla firmy remontowo-budowlanej

na przykładzie Iveco Daily

Cała branża usług remontowo-budowlanych cechuje się przede wszystkim tym, że nie świadczy się usług w siedzibie firmy. Jest to praca typowo terenowa, na miejscu u klienta. Gdy weźmiemy pod uwagę taką kwestię jak konieczność wykorzystania do działalności budowlano-remontowej dużych ilości sprzętu, który może naprawdę sporo ważyć, a także dostarczenia na miejsce zlecenia materiałów budowlanych, to dochodzimy do jednego wniosku. Nie sposób prowadzić tego typu działalności usługowej bez samochodu.

Auto jest absolutnie niezbędne żeby dostać się do klienta, przywieźć sprzęt, materiały itp. Najmniejsze firmy, przeważnie jednoosobowe, lub zatrudniające góra 2-3 pracowników, radzą sobie z autem osobowym. Najlepiej nadaje się do tego samochód w typie kombi albo van. Kiedy jednak firma rośnie to i jej potrzeby transportowe rosną. Po przekroczeniu pewnego poziomu zatrudnienia i skali zleceń potrzebne staje się auto dostawcze, które jest większe i umożliwia zabranie ze sobą większego ładunku.

Iveco Daily

Iveco Daily jako zwyżka. Źródło: Flickr.

Mniejsze firmy budowlane, jak i te zlokalizowane w mniejszych miejscowościach (a przez to mające mniejszy dostęp do lepiej płatnych zleceń) korzystają w dużej mierze z używanych dostawczaków. Z marek jakie można tutaj polecić na pewno na wspomnienie zasługuje Iveco. Ta firma od 40 lat produkuje już wyśmienity model Iveco Daily. Starsze wersje Iveco Daily są już gruntownie sprawdzone i zweryfikowane w eksploatacji. A jeśli nawet coś się w takim aucie popsuje to mamy do dyspozycji sklep Ital Truck, gdzie kupi się tanie części do Iveco Daily.

Dostawczaki mają także tę zaletę, że można je kupić w wielu różnych odmianach. I tak wspomniany wcześniej Iveco Daily osiągalny jest w bardzo przydatnych dla firm budowlano-remontowych odmianach takich jak furgon i wersji z podwoziem z różnym rozstawem osi, co pozwala wykorzystać go do przewożenia różnego rodzaju ładunków, jak choćby materiały budowlane. To niewątpliwa przewaga samochodu dostawczego nad autem osobowym, że możemy dopasować sobie odmianę idealnie dostosowaną do swoich potrzeb.